borůvek

Proč si borůvky získávají srdce Čechů?

Není to jen otázka chuti, ale také zdravotních výhod, které tyto malé bobule nabízejí. Kouzelné ovocné kuličky - tak lze popsat borůvky, které dobyly polské zahrady a talíře. Ale co kdybyste si jejic přečtěte si více »

jabloní

Poznejte letní odrůdy jablek: klíč k úspěšnému pěstování

Ať už jste milovníci šťavnatého a sladkého ovoce, nebo pěstitelé, kteří chtějí svůj sad zkrášlit a udělat na něm dojem, vyplatí se pochopit tajemství . Jabloň slibuje nejen budoucí ranní ochutnávku l přečtěte si více »

borůvky

Jaké vlastnosti mají borůvky?

Borůvky jsou mimořádně lahodné lesní plody, jejichž přednosti přesahují jejich chuť. Tyto pochutiny díky svému bohatému složení pomáhají při četných onemocněních organismu a poskytují mu vhodné prost přečtěte si více »

 

Jaké vlastnosti mají borůvky?

Borůvky jsou mimořádně lahodné lesní plody, jejichž přednosti přesahují jejich chuť. Tyto pochutiny díky svému bohatému složení pomáhají při četných onemocněních organismu a poskytují mu vhodné prostředky k udržení optimální kondice. Jak přesně https://Moravske-sady.cz/cs_CZ/c/Kanadske-boruvky/30 borůvky fungují a proč byste je měli konzumovat? Stojí za to se na to podívat blíže.

borůvky – co obsahují?

V České republice jsou to nejčastěji borůvky, když mluvíme o borůvkách. Na tom není nic špatného, ​​protože obsahují velké množství důležitých živin. Nicméně stojí za to vědět, že na trhu je mnoho dalších druhů bobulí.

Americké borůvky a bobule haskapu jsou v posledních letech velmi oblíbené. Všechny obsahují vysoké množství vitamínů a minerálů, zejména manganu, vitamínů B1, C a K. Tento vysoký přísun cenných látek je navíc doplněn o fenolické sloučeniny, zejména antokyany, které jsou silnými antioxidanty. K získání správného množství těchto látek vám postačí malá hrstka borůvek.

Jaké vlastnosti mají borůvky?

Bobule mají řadu zdraví prospěšných vlastností, které pomáhají při různých onemocněních a také při doplnění tělu potřebnými složkami. V čem konkrétně pomohou plody keře bobulovitého? především:

účinně zmírňuje příznaky průjmu,

snížit hladinu špatného cholesterolu v krvi,

příznivě působí na zrak, chrání před makulární degenerací,

pomáhá zbavit se škodlivých bakterií v moči, pomáhá při chronických zánětech těchto oblastí,

ovlivňují tvorbu přirozené ochrany před UV zářením.

To vše je doplněno antioxidačními vlastnostmi, které oddalují proces stárnutí, čímž snižují možnost vzniku mnoha onemocnění.

Borůvky - koupit nebo pěstovat?

Teoreticky lze dnes koupit jakýkoli druh bobulí, ale nic nenahradí chuť rostlin, které si pěstujeme vlastníma rukama na vlastní zahradě. Mnoho druhů bobulí má velmi nízké nároky na půdu a péči, což znamená, že výsadba borůvkového keře nebude příliš náročná na práci.

Zde stojí za zmínku bobule Kamčatka, která si poradí s každou půdou, i když čím lepší, tím větší a výživnější bude ovoce. Nejdůležitější je však pro ně přístup ke slunci a všechny ostatní parametry jsou spíše nápomocné než nutné. Vyplatí se také dobře pečovat o odplevelení, které může narušit proces jejich růstu.

Ceny borůvek v supermarketech jsou stále vyšší a vyšší, a proto investovat do vlastního chovu. Sazenice bobulí jsou poměrně levné a dodají nejen chuť, ale i vizuální efekty, zkrášlují zahradu barvami svých plodů.

Vyplatí se začít s nákupy v prodejně bobulí, kde je snadné najít různé odrůdy tohoto chutného ovoce. Zároveň poskytují skvělé rady, jak se o své nové keře správně starat. Díky tomu si velmi rychle vychutnáte chutné ovoce a krásnou zahradní dekoraci.

Související články